Ставицький підозрюється у розкраданні коштів в особливо великому розмірі

Вдалий день для українських можновладців-утікачів. Інтерпол припинив розшук екс-міністра енергетики часів Януковича Едуарда Ставицького, якого підозрюють у розкраданні державних коштів, та відмовився оголошувати у розшук депутата Олександра Онищенка, щодо якого НАБУ веде розслідування у газовій справі. Про це пише Українська правда.

За словами адвоката колишнього очільника глави Міненерго Юрія Іващенка, комісія з контролю за файлами Інтерполу на 99 сесії ухвалила рішення про припинення розшуку Едуарда Ставицького.

«Сьогодні отримано офіційне підтвердження з Інтерполу і від Комісії з контролю за файлами Інтерполу, що скарга Едуарда Ставицького повністю задоволена, його кримінальне переслідування визнано політичним. Комісія взяла до уваги наші аргументи», – написав він на сторінці у Facebook.

У ГПУ чёрный день. Комиссия по контролю за файлами Интерпола на 99 сессии приняла решение о прекращении розыска Эдуарда …

Posted by Yury Ivaschenko on Mittwoch, 3. Mai 2017

Як відомо, 24 березня 2014 року Генпрокуратура України оголосила Ставицького в розшук. Він підозрюється в розкраданні коштів в особливо великому розмірі. На сайті Інтерполу 4 серпня 2016-го з’явилася інформація, що Ставицький оголошений в розшук по лінії цієї організації. У грудні минулого року правоохоронні органи Ізраїлю повідомили, що продовжують розглядати запит Генеральної прокуратури про екстрадицію в Україну колишнього глави Міненерго.

Онищенко підозрюється в організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу

Також 3 травня речник Нацполіції Ярослав Таркало повідомив, що Інтерпол відмовився оголошувати у розшук депутата Олександра Онищенка. Цю інформацію українське бюро Інтерполу передало в НАБУ.

Як відомо, Онищенко підозрюється в організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд. грн.

3 травня прес-секретар Януковича Юрій Кірасір заявив, що Інтерпол зняв його з розшуку

Крім того, Тракало підтвердив, що Інтерпол дійсно припинив розшук колишнього президента Віктора Януковича. За його словами, відповідна інформація надійшла до нацбюро від Комісії з контролю за файлами Інтерполу. Він додав, що ця комісія також зобов’язала Генеральний секретаріат Інтерполу видалити з бази розшуку Януковича та усю інформацію стосовно його сина Олександра.

Стосовно причин таких дій Інтерполу речник поліції зазначив, що це можуть коментувати тільки в ГПУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ