Міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що МВФ розгляне українське питання 3 квітня

Рада директорів Міжнародного валютного фонду планує розглянути питання про наданні Україні наступного траншу за програмою розширеного фінансування 3 квітня. Про це повідомили в київському представництві фонду, передають Українські новини.

«Розгляд радою виконавчих директорів МВФ третього перегляду програми України в рамках механізму розширеного фінансування – разом з результатами консультацій 2016 з статті IV угод МВФ – заплановано на 3 квітня 2017 року», – повідомив постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше.

Інформацію про те, що МВФ розгляне українське питання 3 квітня підтвердив і міністр фінансів Олександр Данилюк.

«Роботу завершено спільними зусиллями. Питання України буде розглянуто Радою Директорів МВФ 3 квітня», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Роботу завершенно спільними зусиллями. Питання України буде розглянуто Радою Директорів МВФ на засіданні, яке заплановано на 3 квітня.

Posted by Олександр Данилюк / Oleksandr Danyliuk on Thursday, 30 March 2017

Завершення третього перегляду дозволить Україні отримати транш обсягом близько одного мільярда доларів.

При цьому, як повідомляв Інформаційний Акцент, питання виділення Україні наступного траншу досі відсутнє в плані роботи Ради директорів МВФ, розписаному до 7 квітня.

Згідно з планом, на 3 квітня заплановані консультації з владою Сан-Марино.

Як відомо, раніше МВФ підтвердив внесення у порядок денний на 20 березня питання щодо надання чергового траншу Україні. Згодом воно зникло з порядку денного Ради директорів МВФ.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман пояснив таке рішення необхідністю уточнення між Україною та МВФ показників економічного зростання у зв’язку з блокадою на Донбасі.

У свою чергу, в Національному банку України вважають, що для макроекономічної та фінансової стабільності принциповою є не дата отримання траншу, а сам факт співпраці з МВФ. За словами заступника голови НБУ Олега Чурія, перенесення засідання Ради директорів МВФ не вплине на курс гривні.

Директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс заявив, що Міжнародний валютний фонд дискутує з приводу останніх подій в Україні й згодом оголосить конкретну дату, на яку перенесли засідання Ради директорів щодо завершення третього перегляду виконання нашою державою програми розширеного фінансування та ухвалення рішення про надання наступного траншу. 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ