Архітектори анонсували інноваційне будівництво в Мосулі

Після завершення бойових дій в іракському Мосулі архітектурна фірма Vincent Callebaut Architectures оприлюднила проект відродження зруйнованого міста: концепція передбачає використання високотехнологічного 3D-друку, роботів-павуків і безпілотників. Про це повідомляє Naked Science.

Автори ідеї пропонують здійснити реконструкцію п’яти основних мостів, зруйнованих під час бойових дій, а також встановлення міських ферм і нових будинків, щоб допомогти годувати і розміщувати жителів міста.

Пропозиція архітекторів враховує процес переробки щебеню з руїн, які утворилися після проведення бойових дій. Цей щебінь згодом можна буде використовувати як будівельний матеріал. Саме за допомогою нього і створюватимуть п’ять основних мостів Мосула.

У рамках проекту безпілотники працюють у тандемі з роботами-павуками, які є  3D-принтерами, що пересуваються. Дрони «годують» роботів-павуків будівельним матеріалом із повітря, а самі 3D-принтери використовують для будівництва більш як 50 000 модульних будинків просто на мостах.

На мостах також побудують міські господарства, щоб забезпечити мешканців їжею і поліпшити теплові характеристики мостів.

Якщо на день, як обіцяють творці проекту, п’ять 3D-принтерів на роботах-павуках будуватимуть 30 будинків, то через 5 років їхня кількість становитиме 55 000 одиниць.

Читайте: У США планують друкувати ракети на 3D-принтері