ПАТ «Акціонерний комерційний банк «Новий» віднесли до категорії неплатоспроможних

Національний банк України відніс ПАТ «Акціонерний комерційний банк «Новий» (Дніпро) до категорії неплатоспроможних. Це рішення правління НБУ схвалило 13 липня, про що свідчить повідомлення на сайті регулятора.

На зборах акціонерів банку 26 червня ухвалили рішення про припинення фінустановою банківської діяльності, а НБУ надали відповідний план.

Зазначається, що відповідно до закону «Про спрощення процедури реорганізації і капіталізації банків» Нацбанк не має права погоджувати план припинення діяльності банку, якщо є підстави, за яких він може бути віднесений до категорії неплатоспроможних.

Оскільки розмір регулятивного капіталу банку «Новий» станом на 12 липня 2017 року складав менше третини мінімального рівня, відповідно до закону «Про банки і банківську діяльність», НБУ зобов’язаний визнати фінустанову неплатоспроможною.

Окрім того, наголошується, що 99% вкладників банку, а це близько 3 тисяч осіб, отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тисяч гривень.

Водночас клієнти банку з великими обсягами вкладів отримають виплати в межах суми, гарантованої Фондом. Загальна гарантована сума відшкодування складає 36 мільйонів гривень.

Станом на 8 червня 2017 року власником істотної участі у ПАТ «АКБ «Новий» є Державне космічне агентство України (18,3% акцій). Рештою акцій банку володіють особи з частками менше 10% кожен.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ