a614ca8-den-osvobozhdeniya-donbassa-485
Путін назвав включення Донбасу до складу України маячнею

Владімір Путін вчергове вдався до трактування історії. Цього разу господар Кремля взявся за Донбас і причини його включення до складу України за часів Радянського союзу. Пояснюючи свою заяву про те, що Ленін винуватий в розпаді СРСР, Путін назвав цей факт «маячнею», пише Українська правда.

«Чому я говорив, що потрібно по-іншому поглянути на ідеї, які сформулював тодішній керівник радянської держави, – Ленін Володимир Ілліч. Ми говорили про що? Про те, що була закладена міна під будівлю нашої державності. Що я мав на увазі? Я мав на увазі дискусію між Сталіним і Леніним з приводу того, як будувати нову державу, Радянський Союз», – пояснив він.

«Сталін тоді сформулював ідею автономізації майбутнього Радянського Союзу. Згідно з цією ідеєю, всі інші суб’єкти майбутньої держави мали увійти в СРСР на основі автономії з широкими повноваженнями. Ленін розкритикував позицію Сталіна і сказав, що це була несвоєчасна, неправильна ідея», – заявив Путін.

«І більше того, він просунув ідею входження всіх майбутніх суб’єктів цієї держави, а тоді було 4 суб’єкта – Росія, Україна, Білорусія і, до речі, південь Росії, Північно-Кавказька федерація, як вона називалася – ви краще за мене знаєте», – сказав Путін.

«Так от, Ленін, виступив за те, щоби держава, Радянський Союз утворилася на основі, як він говорив, я можу помилитися, але ідея зрозуміла, повної рівноправності, з правом виходу з Радянського Союзу. І ось це і є міна сповільненої дії під будівлю нашої державності», – сказав Путін.

«Мало того, що до кордону прив’язали етноси багатонаціональної, по суті, унітарної держави, до якихось територій, причому кордони визначали абсолютно довільно і, взагалі-то, далеко не завжди обґрунтовано. Україні, припустимо, Донбас передали під яким приводом? Підвищення відсотків пролетаріату в Україні для того, щоби мати там велику соціальну підтримку. Маячня якась, розумієте? І це не єдиний приклад, і інших багато», – по-своєму трактував історію Путін.

Як відомо, ще в 20-тих роках минулого століття до території України входила частина нинішньої Ростовської області, яка в 1925-тому році була передана РСФСР.

Наприкінці XVIII ст. населення Донбасу представляли понад 30 етносів, зокрема, у 1779 році українці становили понад 61,3 % від загальної чисельності населення. За ними йшли росіяни 20,5 %., греки – 7,3, вірмени – 6,1, молдовани – 2,5.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ