Джузеппе Конте вперше після обрання прем’єр-міністром Італії злійснив візит до столиці РФ

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте під час візиту до Москви закликав скасувати санкції Євросоюзу проти Росії та заявив про намір посилити торговельну співпрацю з росіянами попри обмеження. Про це пише Європейська правда.

«Для Італії санкції ніколи не були самоціллю. Це інструмент, який необхідно якомога швидше вилучити», – сказав Конте на прес-конференції з російським президентом.

Очільник італійського уряду назвав Росію важливим гравцем у світі і запросив президента РФ Владіміра Путіна до Італії. На думку Конте, санкції ЄС проти Росії за війну з Україною тривають занадто довго. Водночас Конте відмовився відповісти, чи блокуватиме Італія продовження санкцій проти РФ.

«Італія хотіла б переконати інші європейські країни, що єдиний шлях вперед – через діалог», – сказав Конте.

Варто зазначити, що Італія перебуває у конфлікті з союзниками ЄС через свій суперечливий бюджет на 2019 рік. Європейська комісія відхилила бюджет, заявивши, що він передбачає надмірний дефіцит. Фінансові ринки також відреагували на бюджет негативно.

Конте спростував заяву про те, що він попросив Росію купити італійські облігації, щоби заспокоїти ринки.

«Я не прийшов сюди, щоб просити Путіна купити італійські цінні папери через суверенний фонд. Якщо суверенний фонд або центральний банк ухвалять таке рішення, вони зроблять це, тому що це зручно, тому що це хороша угода», сказав Конте.

Джузеппе Конте очолює нову популістську владну коаліцію Італії. Це його перший візит до столиці РФ після обрання прем’єр-міністром.

Італія давно закликає Євросоюз зняти антиросійські санкції, стверджуючи, що вони шкодять італійському бізнесу та негативно впливають на російське громадянське суспільство.