Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Чорт, це просто карма якась – відірватися від Московського патріархату, щоби потрапити під Вселенський патріархат. Вирватися із совка, щоби потрапити під зовнішнє управління Вашинґтона. Позбутися одного Яника, щоби тут же собі на шию посадити наступного пройдисвіта. Скоро вибори, та, ймовірно, з тим же результатом – «король помер, хай живе король!». Або королева – яка, до біса, різниця?.. Що спільного між звичайним пересічним українцем, і напівбогами, які живуть за п’ятиметровими парканами і заполонили Україну бігбордами зі своєю рекламою?

Давайте чесно – Україна давно не була незалежною державою, і цей факт міцно скривив національну свідомість. Не чіпатимемо древніх скіфо-сармато-варягскіх часів, і Хмельницького залишимо в спокої, але і Грушевський, і Скоропадський, і Винниченко, і Петлюра (й інші) – всі українські політики і воєначальники столітньої давності, крім, мабуть, тільки полковника Болбочана, всі вони бовталися між Заходом і Сходом, між німцями і росіянами, між комуністами і капіталістами в пошуках вигідного союзу, не маючи ні сил, ні можливостей для створення справді незалежної української держави. Навіть ідеї такої – повноцінної ідеї незалежності – за великим рахунком не було. Тому вони всі програли і профукали Україну.

Тепер дивимося на поточний момент. Кравчук і Кучма торгували незалежністю направо наліво, Ющенко ліг під Польщу і літав туди, як на роботу, Янукович продав Севастополь і захотів в Тайговий Союз, Порошенко обскакав всіх і безсоромно тягне кредити із Заходу, а товарообіг – зі Сходу… Тимошенко обіцяє те ж саме в новій упаковці: замість Мінська – Будапешт, замість орієнтації на багатоликий Захід – патронат Сполучених Штатів Америки. Вілкул і Бойко тягнуть назад в Москву. Гриценко сподівається на європейські цінності…

Української незалежної політики немає. Країною правлять колаборанти Заходу, до влади рвуться колаборанти Кремля. І поки українська політика залежна, про жодну справжню незалежність України не може бути й мови. Поки ми самі не зрозуміємо, що у нас, як у нації та країни, є свої інтереси, відмінні від інтересів росіян, німців, французів, американців. І що ці інтереси треба захищати, а не продавати їх за кредити, території й сумнівні церковні успіхи.

Джерело: Юрий Касьянов