Депутат від ВО «Свобода» Юрій Левченко

Сьогодні олігархічна більшість у Верховній Раді кілька годин розпиналася про те, як вони «хочуть» проголосувати за відкриті списки. Цим вони аргументовували свою відмову скасовувати корупційну мажоритарку, хоча чудово розуміли, що як тільки буде опублікований Указ «про розпуск», почнеться виборчий процес з мажоритаркою та закритими списками, й ніяких відкритих списків на цих виборах вже точно не буде. І робили вони ці лицемірні заклики попри те, що роками саботували ухвалення Виборчого Кодексу, який якраз і має відкриті списки. Проект Виборчого Кодексу вже готовий до другого читання з січня, але «чомусь» ні Парубій, ні Герасимов, ні Бурбак ніде не вимагали виставити його на голосування, а навпаки.

Але якщо Президент, як і більшість українського народу, хоче відкритих списків, він може використати цю ситуацію, аби дотиснути їхнє ухвалення.

Треба лише сказати олігархічній більшості: «Немає питань, ви заявили сьогодні, що готові проголосувати відкриті списки й саме за ними хочете йти на вибори? То у вас є два пленарних тижні, аби ухвалити Виборчий Кодекс. Я поки не публікую офіційно свій Указ. Якщо проголосуєте, то я його відміню без публікації й підете на вибори в жовтні за відкритими списками. А як не проголосуєте, то я його публікую, й підете на вибори влітку за старою системою та будете пояснювати виборцям, чому ви відмовилися запровадити відкриті списки, яких ви нібито так добивалися 22 травня».

Вищеописаний сценарій – єдиний шанс на відкриті списки на наступних виборах до Верховної Ради. Все решта – брехня або фантазії.

Р. S. Я розумію всіх тих, хто хоче розпуску Ради ВЖЕ, сам за це роками виступаю. АЛЕ зі старою системою є дуже велика ймовірність того, що ті, кого ми так хочемо позбутися, знову куплять округи/місця в списках й знову опиняться вже в новому скликанні. Тому треба використати всі можливості, аби якісно змінити виборчу систему!

Р. P. S. На жаль, багато українців не знають що таке «відкриті списки» (це НЕ просто можливість знати, хто в списку, що й зараз можна дізнатися), але на цьому відео є пояснення:

Порівняння відкритих списків з мажоритаркою та закритими

Чому я сьогодні голосував "за".P. S. Але у Президента ще є шанс проштовхнути відкриті списки через цей олігархічний парламент (головне – це бажання), детальніше про це напишу пізніше.P. P. S. На жаль, багато українців не знають що таке "відкриті списки" (це НЕ просто можливість знати хто в списку, що й зараз можна дізнатися ;) ), але на відео є пояснення.

Gepostet von Юрій Левченко am Mittwoch, 22. Mai 2019

Джерело: Юрій Левченко