Депутат від ВО «Свобода» Юрій Левченко

Упродовж кількох тижнів я звертався публічно до Володимира Зеленського з пропозицією, аби він висловив Верховній Раді ультиматум: відкриті списки або розпуск (https://www.facebook.com/Y.V.Levchenko/videos/2369530029983917).

На перший погляд, могло здатися, що вчорашня інавгураційна промова не лишала місця для зміни виборчого законодавства вже для ЦИХ дострокових виборів, але у мене складалося стійке враження, що не все так просто і що можливо Указ про «розпуск» ВР вийде не одразу. Зокрема, тому я й утримувався від коментарів вчора щодо цього питання.

Тепер стало зрозуміло, що Президент все ж таки спробує проштовхнути через цю перелякану більшість у Верховній Раді нове виборче законодавство, яке прибере мажоритарку. Це добре. Але все ж таки шкода, що Президент навіть не спробував переконати більшість депутатів проголосувати за відкриті списки вже для наступних виборів, в тому числі і шляхом ультиматуму, який я пропонував застосувати. Втім, я також розумію доцільність розпуску Верховної Ради без зайвих торгів з олігархічною більшістю, адже сам виступав і виступаю за перезавантаження цього тераріуму з 2015 року.

В підсумку можу сказати, що добре, що хоч так, адже в сьогоднішніх соціально-економічних умовах країни мажоритарка – це зло, й треба зробити все можливе, аби її якомога швидше позбутися. Сподіваюся, що українці на дострокових виборах проголосують свідомо й вже наступне скликання Верховної Ради проголосує, нарешті, за відкриті виборчі списки. Принаймні я буду за це й далі боротися, як і роблю це вже роками…

Р.S. Слід зауважити, що нинішнє скликання ВР ще матиме купу часу (2 місяці), щоби проголосувати за відкриті списки. Так, вони запрацюють лише на тих виборах, які будуть після цих липневих, але все одно. Подивимося, може хоч в своєму бажанні попіаритися перед достроковими виборами олігархічна більшість на це наважиться. До речі, не факт, що наступні вибори (після цих дострокових) відбудуться через 5 років, можливо значно раніше.

Джерело: Юрій Левченко