Депутат від ВО «Свобода» Юрій Левченко

ЗАПРОШУЮ НА ВІЧЕ ЗА ВИБОРЧУ РЕФОРМУ НЕДІЛЯ 28.10.18

Верховна Рада України ніколи не була по-справжньому представницькою. 90% депутатів представляють інтереси 1% громадян, і саме це породжує всю ту несправедливість в нашому суспільстві, з якою більшість українців щодня стикаються.

З діючою виборчою системою обрати справді представницький склад Парламенту вкрай складно, адже половина депутатів обираються за мажоритарними округами, і переважна більшість мажоритарників банально «купуює» свої округи згідно домовленостей з олігархатом, а потім своїми голосуванням «відпрацьовують» ці домовленості. Нормальній людині треба пройти такі кола пекла, щоб обратися по мажоритарці й не зіпсуватися, що складно й уявити кажу це з власного нелегкого досвіду.

Інша ж половина Верховної Ради обирається за «закритими» списками, де виборці не мають жодного впливу щодо того на яке місце партійні керманичі кого поставлять, і як наслідок отримають прислугу олігархату та самих олігархів «захованих» під гарними першими п’ятірками різноманітних нібито незаплямованих «активістів».

Очевидно, що з цієї системою країна ще дуже довго буде потерпати від складів Верховної Ради, які не представляють інтереси більшості її мешканців. Але мажоритарка ще й створює прямі загрози для національної безпеки. На жаль, на п’ятому році війни вплив Росії в багатьох регіонах України лишається дуже великим. Більше того, діюча влада нічого не зробила, аби зменшити присутність російського бізнесу в українській економіці, й він має величезні частки в багатьох галузях. При цьому часто достатньо отримати 20% голосів для того, щоб обратися по одномандатному округу. Як наслідок, мажоритарна система є ідеальною можливістю для Москви аби отримати своїх 60-80 депутатів у Верховній Раді. Таким кандидатам не потрібно навіть відверто заявляти про свою любов до агресора під час виборчої кампанії. Вони просто роздаватимуть виборцям матеріальні блага та розповідатимуть, що вони «незалежні самовисуванці», й лише після обрання почнуть у ВР голосувати за вигідні Росії рішення. Велика кількість таких депутатів у Верховній Раді сприятиме продовженню війни або навіть капітуляції на умовах Москви.

Тому треба зробити все можливе, аби прибрати мажоритарку, та «відкрити» списки, щоб виборці самі могли вибирати якого кандидата на яке місце поставити. Для цього треба ухвалити новий Виборчий Кодекс, але всім слід розуміти, що без серйозного тиску вулиці ця Верховна Рада, обрана за старими правилами, ніколи добровільно за нього не проголосує.

Отже, якщо ви не хочете, щоб вами і далі правили олігархат та його прислуга, якщо Ви хочете закрити Кремлю його «чорний хід» до українського Парламенту, приходьте в цю неділю (28.10.2018) о 12:00 до пам’ятника Шевченку на Віче за виборчу реформу. Впевнений, що спільними зусиллями, ми нарешті зможемо зробити Верховну Раду справді представницькою! Особисто я, разом з іншими членами ВО «Свобода», буду там, тож побачимося.

Детальніше про акцію за посиланням.

Джерело: Юрій Левченко