Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

Відновлення історичної справедливості щодо вояків ОУН-УПА, розірвання Великого договору з РФефією, введення у війську бандерівського вітання: «Слава Україні!» – одні захоплюються цими діями, інші критично сприймають їх як нещирий піар Президента, бо слабко вірять, що космополітичний політичний Хамелеон робить це щиро.

Я вважаю, що це безплідна дискусія. Речі, які робляться правильні по суті, безвідносно від мотивів їхніх авторів, я б сприймав як елемент Божого Провиді́ння. Коли вища Сила і суспільний тиск заставляють владу рухатись у такому дусі. І хоче чи не хоче Порошенко – він мусить діяти так.

Інше питання, що все це робиться запізніло, несистемно, непослідовно.

Усе це нагадує часи столітньої давнини, коли тодішня соціалістична влада запізніло і з невеликою охотою дрейфувала в бік державності і націоналізму. І саме цей повільно невиправданий темп еволюції політичних поглядів, що запізнювався не лише суспільним настроям, але передусім історичним, політичним та військовим подіям, призвів до поразки.

Нині, якщо є запит на націоналізм, то дайте його реалізувати націоналістам. Бо дуже неприродньо виглядає цей нині модний кафтан на плечах тих, хто не є націоналістами по суті.

І останнє. Щодо Героя Бандери.

Розгорілася якась нездорова дискусії щодо відсутності необхідності давати йому звання Героя.

Тільки нагадаю, Бандері (який має безсумнівний загальноціональний авторитет) звання треба не надавати, а повернути, бо воно було рейдерським шляхом забране руками московського агента Оленцевича.

А контраргументація проти – це лиш продовження аргументації сумнозвісного адвоката-терориста. Зрештою, Повернути це звання потрібне не Бандері, а нам.

І так я погоджуюся, звання Героя України потрібно позбавляти негідників на кшалт Ківалова, а не вигадувати чому це звання не потрібно повертати Бандері….

Джерело: Yuriy Syrotyuk