Українського музиканта засудили до 180 тюрми у Греції

20 липня у Греції  відбувся суд над українцями Сергієм Шваюком, учасником івано-франківського гурту «Перкалаба», і його другом Петром Литвинчуком, повідомляє Слідство.інфо. Суд міста Пірей засудив кожного до 180 років за ґратами.

Грецький адвокат українців Захаріяс Кессес пояснив, що такі великі терміни зумовлені особливостями грецького законодавства. За його словами, окрім Сергія і Петра на яхті були ще 63 нелегальних мігранти.

«При оголошенні вироку за кожного нелегального мігранта можуть додавати 10-15 років. Початково їм загрожувало 630 років за ґратами», – підкреслив адвокат.

Родичі українців заявили, що Шваюк і Литвинчук примусово опинилися в такій ситуації і не мали наміру вчиняти злочин. За словами матері Петра Литвинчука, вони поїхали працювати до Туреччини, де їм запропонували бути помічниками капітана на прогулянковій яхті. Однак уже в Туреччині роботодавці змусили українців перевозити на яхті мігрантів до Євросоюзу. Невідомі озброєні особи погрожували Литвинчуку і Шваюку фізичною розправою.

Протягом останніх кількох років до грецьких тюрем за перевезення незаконних мігрантів потрапили уже сотні громадян України. Згідно з інформацією Міністерства закордонних справ, нині у в’язницях по всій Греції перебуває близько 150 українців, засуджених за схожими обвинуваченнями. І деякі їхні вироки сягають більш ніж 600 років. Їхні рідні та адвокати стверджують, що більшість засуджених вчиняли злочин несвідомо або під примусом.

Читайте: Українського моряка можуть стратити в Ірані