Міністр інфраструктури України Володимир Омелян

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян в ефірі телеканалу ZIK заявив, що із закладених у Держбюджеті 35 млрд грн безпосередньо на ремонт доріг 2017 року залишиться 15-20 млрд.

«Я був би дуже щасливий, щоб ті 35 мільярдів були. Але з цих 35 мільярдів ми відразу повинні відняти боргове навантаження Євро-2012 – це близько 7 мільярдів. Тому 35 мільярдів – я б хотів, щоб це було правдою. Але реальна сума, на яку ми розраховуємо для утримання доріг, – це діапазон 15-20 мільярдів гривень на цей рік», – підкреслив Омелян.

За його словами, приблизно 15 млрд грн Мінінфраструктури отримає від банків.

«І я дуже сподіваюся, що ці кошти ми отримаємо вчасно. І тоді дорожні роботи будуть в нормальний час – весна, літо, осінь, а не в кінці зими», – наголосив Омелян, зауваживши, що значна частина статей із фінансування доріг є незахищеними.

Крім того, він заявив, що чітке бачення застосування коштів уже є.

У цілому, згідно з розрахунками Мінінфраструктури, на відновлення українських доріг знадобиться мінімум 250 млрд гривень.

«Для того, щоб українські дороги набули нормального стану, нам потрібно фінансування хоча б 50 млрд гривень на рік, хоча б протягом 5 років. За цей період ми можемо говорити про те, що мережа українських автомобільних доріг буде відновлена​​», – пояснив високопосадовець.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ