Кримських окупантів не влаштовують бідні туристи

До 2014 року на території півострова знаходили собі місце для відпочинку люди з різними статками. Та позаяк загальна кількість відпочивальників за останні три роки зменшилася, економні курортники стали небажаними гостями у Криму. Про це ідеться у сюжеті 24.

У заповіднику «Тиха бухта» протягом десятків років відпочивали туристи з наметами. Люди заїжджали на його територію автомобілями і розставляли намети поблизу моря. Раніше, аби зайняти краще місце, відпочивальники приїжджали на берег «Бухти» на початку літа, оскільки якщо трохи забаришся, намет уже ставити ніде.

Нині ж правила змінилися. Автомобілем заїхати на територію заповідника заборонено. Навіть якщо вам потрібно лише вивантажити речі. Намети ставити дозволяють, навіть безкоштовно. Однак якщо потрібні дерев’яні піддони в оренду, адміністрація надає їх за ціною від 350 рублів за добу (приблизно 150 гривень).

Дехто з відпочивальників підозрює, що чиновники навмисно перекривають кисень туристам, аби ті у Крим не їздили.

За «Тиху бухту» взялося кероване Росією кримське Міністерство екології. Реалізує тут пілотний проект «Про природу». Насправді ж пробує передати заповідник в управління приватним фірмам. Чиновники вже оголошували декілька конкурсів, зокрема на підвезення від шлагбаума до пляжу. Пізніше його скасували через опір з боку місцевих активістів.

Туристів змушують платити і за милування пам’ятками природи. Подивитися на водоспади і зубці Ай-Петрі, Долину привидів та печери обійдеться у суми від 50 до 200 рублів (20-85 гривень). До того ж, мало хто з відпочивальників знає, що насправді прохід має бути безкоштовним, платні екскурсії.

Аби зануритися у воду мису Тарханкут ландшафтного парку «Атлеш», дайвери повинні отримати дозволи від кримського «Мінекології». Там вимагають наукових обґрунтувань для занурення.

Піклування про мис Тарханкут не завадило міністерству впустити на його територію авторалі «Баха-Крим». Вантажівки ганяли землями, які начебто знаходяться під особливою охороною.

А у звичайних автомобілістів проблеми можуть виникнути будь-де. Їм зась їздити чи паркуватися ближче як за 500 метрів від води. Автор заборони – те саме псевдоміністерство. А воно посилається на Водний кодекс Росії.

«Заборона не говорить про те, що не можна паркуватися чи не можна рухатися. Заборона стосується тільки доріг та стоянок, які не обладнані твердим покриттям», – пояснила заступник міністра екології у підконтрольному Кремлю уряду Криму Ольга Ставгородська.

Офіційних паркувань поблизу моря на півострові обмаль, тому правила дратують і туристів, і кримців.

Сума штрафу становить від 3 до 4 тисяч рублів (1300-1900 гривень). Тому на «дикого» відпочивальника у Криму чекає сила-силенна несподіванок.

1 КОМЕНТАР

Comments are closed.