Борги виникли, оскільки в тарифах на воду не було враховано зростання ціни на електроенергію

Із 1 квітня 2019 року 5 мільйонів українців можуть залишитися без води. Про це заявила віце-президент асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій, передає Укрінформ.

«Асоціація водоканалів вирішила попередити про можливі наслідки. Так, близько 5 млн українців, якщо ніхто не втрутиться, з 1 квітня залишаться без води», – зазначила Бабій.

Вона нагадала, що з 1 січня 2019 року набув чинності закон про ринок електричної енергії, який мав зруйнувати монополію обленерго на поставку електрики. Тож водоканали могли би купувати на ринку дешеву електроенергію. Але, за новим законом, постачання електроенергії здійснюється за умов 100% передоплати за послугу. А у водоканалів за п’ять років накопичилися борги за спожиту електроенергію на 6 млрд грн.

Борги водоканалів виникли, оскільки в тарифах на воду не було враховано зростання ціни на електроенергію, вартість якої для водоканалів зросла від 25% до 37%.

За інформацією «Укрводоканалекології», нині близько 30 водоканалів, які не уклали договорів, отримують електроенергію від постачальника «останньої надії», яким було визначено ДП «Укрінтеренерго». Однак і перед У»крінтеренерго» у багатьох водоканалів виник борг, пов’язаний із невідповідністю тарифів на воду новим цінам на електрику.

Читайте: У Києві знову зростуть тарифи на тепло і гарячу воду