Собор Паризької Богоматері  після пожежі

Із Собору паризької Богоматері, в якому 15 квітня виникла масштабна пожежа, вдалося врятувати частину святинь, зокрема і терновий вінець Ісуса Христа. Про це заявив ректор собору (відповідальний за богослужіння священик) Патріак Шове в ефірі Le Parisien.

«Ми врятували терновий вінець, туніку святого Людовіка. Усередині вдалося також врятувати кілька картин, але великі полотна винести було неможливо», – сказав Шове.

Терновий вінець, який, згідно з Євангеліями, поклали на голову Ісуса Христа перед розп’яттям, – одна із найбільших реліквій християнства.

Як відомо, про пожежу в соборі стало відомо 15 квітня близько 18:50 за місцевим часом.

За неофіційною інформацією, займання може бути пов’язане із ремонтними роботами в будівлі. Внаслідок пожежі частково обвалився дах. Пізніше стало відомо, що основну конструкцію Собору паризької Богоматері вдалося врятувати.

На вулицях Парижа зібралися містяни. Вони спостерігали за гасінням пожежі в соборі й співали традиційну французьку пісню «Радуйся, Маріє». Співали парижани і національний гімн.

Станом на ранок 16 квітня пожежники взяли під контроль вогонь у Соборі паризької Богоматері та частково загасили його. Залишаються осередки вогню. Зокрема, пожежникам вдалося зберегти 850-річну головну кам’яну споруду готичної будівлі, включаючи дві її вежі, але шпиль і дах повністю згоріли і обвалилися.

Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв, що Собор паризької Богоматері буде відновлено.

Сімейство французьких бізнесменів-мільярдерів Піно пообіцяло виділити 100 млн євро на реконструкцію Собору паризької Богоматері. Сім’я Піно володіє компаніями Artemis і Kering. Першій належить аукціонний будинок Christie’s.

Довідка: Собор паризької Богоматері є пам’ятником всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У соборі розташовувалися багато картин. Серед них так звані «травневі», тобто картини, які у XVIII столітті майже щороку замовляла корпорація ювелірів Парижа до 1 травня. Кілька картин були передані до Лувру приблизно у 1860 році.