Без сплати ПДВ і митних зборів було ввезено товарів на суму понад 3,5 млрд євро

Міністерство фінансів Польщі опублікувало інформацію про обсяг експорту товарів із Польщі в Україну за документами TAX FREE з 2013-го по I квартал 2017 року. Про це повідомляє Економічна правда.

Протягом указаного періоду в Україну за документами TAX FREE без сплати ПДВ і митних зборів було ввезено товарів на суму понад 3,5 млрд євро.

Мінфін Польщі зареєстрував 10,9 млн бланків TAX FREE. Середня сума по одному бланку становить 323 євро.

«Ми наводимо дані, отримані з системи «Повернення ПДВ для туристів», – ідеться у відповіді департаменту ЗМІ Міністерства фінансів Польщі на запит журналістів.

«Ця послуга дозволяє користувачам (туристам і продавцям) попередньо зареєструвати свої бланки TAX FREE, які супроводжують товари, що покидають межі митної території Європейського Союзу», – зазначили у відомстві.

Представник міністерства також пояснив у відповіді сенс існування бланків TAX FREE. Так, зареєстрований документ відправляється в так званий зал очікування документів. В результаті час митного оформлення, пов’язаний з підтвердженням експорту товарів, зменшується до необхідного мінімуму.

Співробітник митного поста, що збирає раніше подані документи, перевіряє відповідність товарів і даних із персональним бланком TAX FREE і підтверджує експорт.

Із інформацією про кількість бланків і середню суму одного бланка можна ознайомитись у таблиці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ