Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк

Заява заступника держсекретаря США про відсутність сенсу боротися за Україну, якщо її душу згубить корупція – чіткий натяк не населенню чи країні, а передусім президенту Порошенку. Так у Facebook прокоментував сентенцію американського високопосадовця політолог Микола Давидюк.

«Із огляду на озвучену заяву заступника держсекретаря, в керівництва України є два варіанти реакції. Перший варіант – розпочати боротьбу з корупцією, причому почати із себе та своєї партії», – підкреслив фахівець.

За його словами, не слід виключати, що саме на цьому тлі може бути доведена до логічного завершення справа Розенблата.

«Таким чином, це може дати натяк на порятунок «корупційної душі Порошенка» й тіла України. Але має бути не лише одна показова справа, а реальна антикорупційна діяльність у найвищих ешелонах. Затягування та маніпулювання з подальшим уникненням відповідальності найбільших корупціонерів – крах політичного іміджу на Заході».

Також він додав, що світ, що допомагає Україні, не влаштовує мантра про боротьбу з корупцією та паралельне виведення мільярдів у офшори найвищими політичними очільниками.

«Є ще другий варіант – готувати наступника, а ще краще, підготувати платформу для чесних і демократичних виборів. Двотермінний Кучма з нього не вийшов, однак шанс бути не гіршим за Ющенка ще залишається», – підсумував політолог.