Парубій вважає, що пункт про «особливий статус» Донбасу треба виділити в окремий проект змін до Конституції
Парубій вважає, що пункт про «особливий статус» Донбасу треба виділити в окремий проект змін до Конституції

Із тексту законопроекту щодо децентралізації необхідно вилучити пункт про «особливий статус» Донбасу і оформити його в окремий проект змін до Конституції. Про це заявив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Щодо питання змін до Конституції в частині децентралізації, Парубій зазначив, що вони мають умовно дві частини.

«Одна – це сама реформа децентралізації, яка, на моє переконання, є однією з ключових реформ в Україні», – сказав він і навів як приклад досвід Польщі, де це стало базою для всіх змін, бо саме децентралізація дозволила здійснити реформи в усіх інших царинах.

Другий пункт, на його думку, не має безпосереднього відношення до цієї системи реформ. Йдеться про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

«На жаль, цей пункт став причиною не лише конфліктів, але й загальної дискусії. І фактично цей пункт, який залежить від виконання Путіним Мінських домовленостей, не дозволяє ухвалити цю важливу і ключову реформу», – сказав Парубій.

На його думку, цей пункт не може бути зараз ухвалений, оскільки бойовики продовжують збільшувати військову активність в зоні АТО, але між першим і другим читанням «не може бути вилучений жоден пункт, не може бути змінена жодна точка, жодна кома».

У зв’язку з цим Парубій вважає, що необхідно вилучити цей пункт з тексту законопроекту і оформити його в окремий проект змін до Конституції, «і тоді знову необхідне рішення Конституційного Суду і розгляд у першому і другому читаннях».