У Британії переконані, що росіяни Алєксандр Петров і Руслан Боширов є офіцерами військової розвідки РФ

Росіяни Алєксандр Петров і Руслан Боширов, яких Велика Британія звинуватила в отруєнні колишнього розвідника ГРУ Сєрґєя Скрипаля та його дочки Юлії, заперечують свою причетність до скоєння цього злочину. Мовляв, приїхали в Солсбері, щоби подивитися на пам’ятки архітектури. Про це вони заявили інтерв’ю російському пропагандистському ресурсу Russia Today, передає Європейська правда.

Петров і Боширов заявили, що дійсно їздили в Солсбері 2-3 березня.

«Друзі нам давно вже радили відвідати це прекрасне місто», – сказав Петров.

За словами Боширова, Солсбері є туристичним містом зі знаменитим собором: «Він знаменитий не тільки у всій Європі, він знаменитий своїм 123-метровим шпилем і своїм годинником, найпершим годинником, який був винайдений і досі йде».

Петров і Боширов підтвердили, що на кадрах камер відеоспостереження зафіксовані саме вони. Водночас росіяни заперечують будь-яку причетність до отруєння Скрипалів і заявляють, що у них не було із собою парфумів Nina Ricci, у флаконі яких була захована нервово-паралітична речовина «Новічок».

«Нормальним чоловікам з собою возити жіночі парфуми – це не по-дурному? Коли проходиш митницю, перевіряють всі речі. Якби у нас щось було, у них би виникли питання, навіщо у чоловіка в багажі лежать жіночі парфуми», – сказав Боширов.

 

Нагадаємо, 5 вересня британські прокурори назвали імена двох підозрюваних росіян, яких вважають виконавцями отруєння в Солсбері. Це – Алєксандр Петров та Руслан Боширов.

Прем’єрка Британії Тереза Мей заявила, що росіяни є офіцерами ГРУ – військової розвідки РФ. Британія отримала європейський ордер на їхній арешт.

У МЗС Росії заявили, що названі імена їм невідомі, та звинуватили Британію в «інформаційнійних маніпуляціях».

12 вересня президент РФ Владімір Путін заявив, що підозрювані у справі про отруєння в британському Солсбері перебувають в РФ, але це просто цивільні особи без кримінального минулого.