Морепродукти містять неймовірну кількість корисних речовин

Більшість любителів екзотичної кухні у першу чергу згадують та споживають суші та різні салати з морепродуктів. І недаремно, оскільки крім того, що вони добре смакують, організм потребує елементів, що містяться в дарах морів. Liza пояснює, в чому полягає користь морепродуктів.

Некалорійні. На відміну від традиційно жирних м’ясних страв, південні і східні морські ласощі – справді дієтичні. Найменш калорійними вважають мідії (в 100 г міститься приблизно 60 Ккал). На противагу цьому, найбільше калорій в устрицях – близько 150 на 100 г. Кальмари і креветки мають приблизно 100-80 Ккал відповідно.

Поживні. Чимало хто цього не знає, але морепродукти багаті на білок. Більше білка міститься хіба що в курячих яйцях. Важливо, при травленні та засвоєнні їжі з морських продуктів білок засвоюється в два рази швидше, ніж з інших страв.

Забезпечують йодом. У молюсках майже немає жиру, проте йоду – у сто разів більше, ніж у м’ясних продуктах. Загальновідомо, наш організм потребує йоду, але інколи виникає страх, що ми «передозуємо» його цією речовиною.

Боятись не варто, оскільки при надлишку йоду в морепродуктах, організм виводить його природнім шляхом. Лише штучно йодовані продукти можуть викликати негативний ефект, тому варто слідкувати за своїм раціоном.

Містять таурин. Ще одна дуже корисна речовина, яке доставляється нам з морських вод – амінокислота таурин. Вона регулює кров’яний тиск (необхідна при гіпертонії), допомагає виробляти інсулін (підтримує правильний рівень цукру в крові) і сприяє нормальному обміну калію та інших мінералів (попереджає порушенню серцевого ритму).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ