Суд зобов’язав компанію виплатити 4,7 мільярда доларів за колективним позовом

У США вчергове розгорівся гучний скандал навколо косметологічного гіганта – компанії Johnson & Johnson. Виявилось, що використання присипки Johnson’s Baby Powder імовірно викликало у десятків жінок онкологічне захворювання яєчників. Шестеро постраждалих вже померли. Про це пише Кореспондент з посиланням на іноземні ЗМІ.

Присяжні в штаті Міссурі постановили, що компанія повинна виплатити 22 жінкам 550 мільйонів доларів у вигляді компенсації та ще 4,1 мільярда – в порядку покарання.

У суді позивачки стверджували, що присипка стала причиною раку, оскільки тальк, який є основним інгредієнтом продукту, містив домішки азбесту, який викликає, зокрема, рак легенів, гортані та яєчників.

Захист потерпілої сторони підкреслював, що Johnson & Johnson знала про вміст канцерогену в присипці, але не тільки не попереджала про це покупців, а 40 років приховувала, що деякі її продукти на основі тальку містять домішки азбесту.

Проти Johnson & Johnson висунуто ще близько дев’яти тисяч позовів.

У свою чергу, компанія наполягає на тому, що її продукти не містять азбест і не викликають раку яєчників. У Johnson & Johnson назвали рішення суду присяжних несправедливим і пообіцяла оскаржити його.

Варто зазначити, що це не перший позов проти Johnson & Johnson. У лютому 2016 року окружний суд Міссурі зобов’язав косметологічного гіганта виплатити 72 млн доларів родині жінки, яка померла від раку. Рідні вважали, що хворобу спричинив тальк, який міститься в присипці.

У травні 2017-го суд присяжних штату Міссурі зобов’язав компанію виплатити 110 мільйонів доларів компенсації жінці, яка 40 років користувалася продукцією компанії Johnson & Johnson і захворіла на рак яєчників. Також жінка користувалася гелем для душу виробництва цієї компанії.