У 2018-му пологи оплачуватимуть напряму пологовим будинкам за єдиним для всієї країни тарифом

З 2019 року держава покриватиме 100% вартості послуг на спостереження за вагітністю та пологи. Про це йдеться у повідомленні на сайті Урядового порталу.

Медична реформа не передбачає запровадження оплати за пологи від породіль. Зокрема, в останній редакції законопроекту №6327 зазначається: «Держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами».

Як зазначають у Кабміні, медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. Зокрема, спеціалізовані та високоспеціалізовані медичні заклади з 2019 року почнуть отримувати від держави оплату за конкретно надані послуги конкретному пацієнту.

Разом з тим, 2018 року окремі послуги будуть оплачувати з державного бюджету в рамках пілотних проектів. Одним з перших таких «пілотів» має стати оплата вартості пологів напряму пологовим будинкам від Національної служби здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ