ПДВ
Рада схвалила компромісне рішення щодо скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв

Кабінет Міністрів затвердив новий порядок електронного адміністрування податку на додану вартість (ПДВ). Згідно з постановою уряду від 30 грудня 2015 року, новий порядок електронного адміністрування затверджено у зв’язку зі змінами до Податкового кодексу України, які набули чинності з 1 січня 2016 року.

У повідомленні Кабміну про затвердження нового порядку наголошується, що це забезпечить можливість реалізувати механізм часткової сплати ПДВ сільгосппідприємствами-суб’єктами спеціального режиму оподаткування залежно від виду сільгосппродукції.

У новому порядку також врегульовано питання обліку в системі електронного адміністрування ПДВ особливостей для платників, які застосовують касовий метод податкового обліку.

Як повідомлялося, Верховна Рада схвалила компромісне рішення щодо скасування спеціального режиму оподаткування ПДВ для аграріїв, надавши пільговий режим на період їхнього переходу на загальну систему оподаткування.

У 2016 році на період переходу на загальну систему оподаткування виробникам молока та великої рогатої худоби залишатимуть 80% ПДВ, а решту 20% вони перераховуватимуть до держбюджету.

Аграрії, котрі працюють із зерновими і технічними культурами, будуть відраховувати до бюджету 85% ПДВ, всі інші – 50%. З 2017 року передбачається скасування спецрежиму ПДВ для галузі.

При цьому значна частина українських фермерів та сільгоспвиробників не задоволені обсягом поступок й збираються продовжити акції протесту.

Читайте: Аграрії дали Порошенку час до 10 січня – погрожують перекрити автотраси

БЕЗ КОМЕНТАРІВ