43aba0466aec8a64d1b0fabbe72d0009
В Україні заборонили фільми, учасники яких входять до переліку осіб, що загрожують національній безпеці

Кабінет Міністрів України заборонив Державному агентству з питань кіно проводити державну реєстрацію та видавати прокатне посвідчення на фільми, учасники яких входять до переліку осіб, що загрожують національній безпеці (формується СБУ, публікується Мінкультури).

Таке рішення закріплено постановою уряду №1143 від 2 грудня 2015 року за підписом Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, текст якої оприлюднено на Урядовому порталі.

Згідно з постановою, Держкіно також заборонено проводити держреєстрацію та видавати прокатне посвідчення на фільми, сюжет яких містить популяризацію «силових» органів держави-агресора або радянських органів державної безпеки.

Крім того, вказаною постановою уряд збільшив розмір плати за видачу Держагентством з питань кінопрокатних посвідчень на всі види фільмів залежно від прав поширення з 30-170 гривень до 150-850 гривень.

Постановою також передбачається запровадження плати за отримання прокатного посвідчення на фільми національного виробництва, заборонені до показу особам, молодшим за 18 років, тоді як раніше прокатні посвідчення для таких фільмів видавалися на платній основі лише у разі вікового обмеження в 21 рік.

Нагадаємо, в одному з російських телесеріалів про поліцію під назвою «Повернення Мухтара» у 2012 році знялася донька чинного голови української держави Євгенія Порошенко. Євгенії тоді було 12 років. Її можна побачити у 8-й серії 8-го сезону («У пошуках Герцога»), де вона з’являється в кадрі лише на кілька хвилин в середині (з 17:38) й наприкінці серії (з 44:00).

Читайте: «Бригада» своє відіграла: Держкіно додало серіал до чорного списку

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше Нацрада з питань телебачення та радіомовлення  нагадала телерадіоорганізаціям про відповідальність за демонстрацію контенту за участю діячів культури, яких Міністерство культури внесло до переліку осіб, що становлять загрозу нацбезпеці. Зокрема, в цей список потрапила Валентина Тализіна, яка грає епізодичну роль в «Іронії долі».

Віце-прем’єр-міністр культури України В’ячеслав Кириленко висловив думку, що депутати мають внести поправки в закон про кінематографію, які б дозволили прокат низки фільмів, зокрема, й стрічок режисера Ельдара Рязанова.

Читайте: Українським телеканалам дозволили транслювати «рязанівську» класику

БЕЗ КОМЕНТАРІВ