Кальмар
Високорозвинені головоногі молюски здатні оцінювати здобич за розміром

Кальмари здатні рахувати як мінімум до п’яти. Такі вміння вони продемонстрували вченим у ході лабораторних експериментів. Їх провели дослідники Національного університету Цінхуа, передає znaj.ua.

Вони залучили до експерименту 54 особини кальмарів-фараонів Sepia pharaonis, що народилися в лабораторії. В акваріуми до них вчені опускали прозорий ящик з двома відділеннями (у них помістили різну кількість креветок – звичайної їжі цих тварин). Учені досліджували, як кальмари робитимуть вибір.

Дослідження показали, що порівняння кількох креветок з одною не викликало у кальмарів жодних сумнівів, і вони впевнено прямували до ємності з ліпшою здобиччю.

Варіанти, що вимагали більш точного підрахунку, змушували піддослідних ненадовго «задуматись»: після обмірковування молюски обирали ємність з двома креветками проти однієї, з трьома проти двох. При цьому мертва або дрібна здобич вважалася менш цікавою.

Учені довели, що високорозвинені головоногі молюски (восьминоги, кальмари) здатні оцінювати здобич за розміром. Це дозволяє швидко вибирати вигідну жертву і не витрачати сили даремно.

Науковці використовували в дослідах не більше п’яти креветок для однієї ємності ящика, тому питання про те, до скількох здатні рахувати кальмари, залишилося поки що відкритим.

Читайте: На дні океану вчені знайшли «кальмара-галушку» (відео)