Мер ґміни Стубно пояснив: «Не хотів, щоби бандерівці зробили із залишків монумента реліквії та національні святині»

Поляки здійснили ще один акт наруги над українською історією.

26 квітня представники польських націоналістичних організацій демонтували на цвинтарі в селі Грушовичі поблизу Перемишля надгробний пам’ятник воякам УПА. Тепер же стало відомо, що камені зі зруйнованого монумента використали для будівництва доріг. Про це повідомляє Вголос з посиланням на польське видання «na:Temat».

«У Грушовичах  близько 30 будинків, немає навіть магазину. Але є кладовище, і на ньому впродовж 23 років стояв незаконно розміщений пам’ятник, де було написано: «Герої УПА. Слава борцям за вільну Україну». У квітні цей пам’ятник був розібраний, але українська влада вимагала його відновлення», – пише видання.

В інтерв’ю з мером ґміни Стубно Янушем Слабицьким, журналіст запитав його, а куди ж поділись камені з пам’ятника воїнам УПА, на що той цинічно відповів, що «вони служать польському суспільству».

«Камені з пам’ятника були утилізовані. Служать тепер польському суспільству. З них насипано дороги… Очікував, що бандерівці захочуть зробити з них реліквії і національні святині. Тому зробив це неможливим», – відповів мер гміни Стубно.

Окрім того, війта Стубно обурює політика польської влади. Її позицію щодо України він називає «занадто коректною».