Мер ґміни Стубно пояснив: «Не хотів, щоби бандерівці зробили із залишків монумента реліквії та національні святині»

Поляки здійснили ще один акт наруги над українською історією.

26 квітня представники польських націоналістичних організацій демонтували на цвинтарі в селі Грушовичі поблизу Перемишля надгробний пам’ятник воякам УПА. Тепер же стало відомо, що камені зі зруйнованого монумента використали для будівництва доріг. Про це повідомляє Вголос з посиланням на польське видання «na:Temat».

«У Грушовичах  близько 30 будинків, немає навіть магазину. Але є кладовище, і на ньому впродовж 23 років стояв незаконно розміщений пам’ятник, де було написано: «Герої УПА. Слава борцям за вільну Україну». У квітні цей пам’ятник був розібраний, але українська влада вимагала його відновлення», – пише видання.

В інтерв’ю з мером ґміни Стубно Янушем Слабицьким, журналіст запитав його, а куди ж поділись камені з пам’ятника воїнам УПА, на що той цинічно відповів, що «вони служать польському суспільству».

«Камені з пам’ятника були утилізовані. Служать тепер польському суспільству. З них насипано дороги… Очікував, що бандерівці захочуть зробити з них реліквії і національні святині. Тому зробив це неможливим», – відповів мер гміни Стубно.

Окрім того, війта Стубно обурює політика польської влади. Її позицію щодо України він називає «занадто коректною».

 • Ярослав

  Схоже поляки скотилися до рівня кацапів !

 • Svetlana Kuptsova

  І з одноі і з другоі сторони -придурки.Про майбутне треба думать!!У нас один ворог,обьеднуватись треба,Це тільки росіі вигідно розсварити Польщу з Украіною.

  • Ukrainian girl

   True. However Ukrainians don’t go so far as to be destroying monuments to the fallen of Armija Krajova, do they. Poles keep displaying true insides of their “European values”…

  • Марта

   Це хто для вас “придурок”? Доктор історичних наук Володимир В’ятрович? Впевнена, що вам до його IQ, як до неба рачки. Давно пора Україні захищати свої інтереси! Честь і хвала тим науковцям і політикам, які нарешті це почали робити, бо чверть століття догоджання потенційним окупантам нічого хорошого не принесли. У нас війна, а навкруги, як коршуни, збираються продажні путінососи, які мріють розчленити Україну на шматки. Якщо ви самі цього не втямите, то й до вас, як і до них прийде війна. Давно чехи, венгри й ляхи не лизали чоботи рашистських окупантів?.. Хто не знає і не захищає своєї історії, культури й мови, той не має майбутнього!!!

   • игорь сидоренко

    прикольненько

    • Ярослав

     Схоже що поляки скотилися до рівня кацапів !

   • Svetlana Kuptsova

    Я про тих.хто роздувае цей вулкан ненависті!Про тих,хто громить пам*ятники,та сіе ворожнечу.А ображати ,багато розуму не треба.З вашим то величезним IQ не додумались?