Героями фільму «Відкриваючи Україну» є сам Віктор Медведчук та президент РФ Владімір Путін

Телеканал «112 Україна», керівництво якого пов’язують із кумом Путіна Віктором Медведчуком, анонсував трансляцію фільму «Відкриваючи Україну» про «громадянський конфлікт» на Донбасі. Героями фільму є сам Медведчук та президент РФ Владімір Путін. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Продюсером документальної стрічки «Відкриваючи Україну» є американський режисер-оскароносець Олівер Стоун.

«Це розповідь Стоуна про події в Україні вустами президента РФ Путіна та його кума Віктора Медведчука. Судячи з добору протагоністів, наратив фільму очевидний: «2014 року на Майдані був державний заколот за підтримки агентів ЦРУ, що спричинило громадянський конфлікт на проросійському Донбасі», – йдеться у статті.

Допрем’єрний показ стрічки пройшов 4 липня на міжнародному, але маловідомому кінофестивалі у місті Таорміна на Сицилії (Італія). Олівер Стоун на правах голови журі 65-го кінофестивалю у Таорміні розпорядився демонструвати незакінчений політичний фільм поза конкурсом і безплатно для глядачів.

Водночас італійська національна преса майже проігнорувала презентацію – коротка новина про захід з’явилась на шпальтах деяких сицилійських видань.

«Олівер Стоун давно відомий прихильністю до лідерів-диктаторів та антиамериканськими поглядами у своїй кінотворчості. Те, що він представив на фестивалі у курортному місті Таорміна, – лише частина документального кінопроєкту, який буде готовий до кінця літа.

Потім стрічку «Відкриваючи Україну» планують показати у чотирьох серіях на українському телебаченні, інформує місцева преса, цитуючи Олівера Стоуна.

Творцем фільму називають американського режисера українського походження Ігоря Лопатьонка, який, як зауважують у пресі, ховається в тіні іменитого продюсера.

Презентацію фільму «Відкриваючи Україну» в Італії докладно висвітлював телеканал «112 Україна», який, за даними журналістських розслідувань, опосередковано належить Медведчуку. Цей канал поширив прес-конференцію режисера Лопатьонка у прямому ефірі, де той критикує чинного президента Володимира Зеленського, називаючи його «комедіантом і несправжнім президентом».

«112 Україна» також анонсував трансляцію фільму, яку планують зробити 13 чи 16 липня (за різними анонсами).

«В анонсованому відеоролику фільм називають «номінантом 65-го кінофестивалю у Таорміні». Насправді документальна політична картина зовсім не згадувалася у переліку картин-номінантів, вона була не просто поза конкурсом, а числилася у категорії «особлива подія» кінофоруму – допрем’єрна демонстрація роботи голови журі Олівера Стоуна», – йдеться у статті.