Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Часто чую фразу: «Половина Ізраїлю – вата». Ну, якщо судити за результатами останнього голосування за Путіна – то майже три чверті. З двома невеликими поправками.

1.Жителі Ізраїлю – це не лише ваші вчорашні сусіди з колишнього СРСР, а переважним чином люди, які багато десятиліть зі зброєю відстоюють право на існування своєї держави проти ворога, якого забезпечує, озброює, навчає, нацьковує і підтримє дипломатично саме СРСР та її спадкоємиця РФ. До всіх загроз безпеці Ізраїлю росіяни мають пряме (як в Сирії) або опосередковане (як в Ірані) відношення. Саме тому в Ізраїлі в цілому рівень недовіри до Путіна – один з найвищих в світі всі роки (зокрема і ті, коли в Україні він був ледь не найпопулярнішим політиком).

2. Окрема історія – російськомовні ізраїльтяни. Адже там більше мільйона людей – вихідців з колишнього СРСР. А голосувати на російські вибори вийшли аж 12 тисяч – близько одного відсотка. Більшість, звичайно – пенсіонери та різноманітні лузери, які погано знають іврит та інтегровані не в ізраїльське суспільство, а в російський телевізор – з усіма наслідками, що випливають. Загалом, 8 тисяч симпатиків Путіна на восьмимільйонну країну – результат не такий вже переконливий.

Тож, звикніть: ізраїльське суспільство набагато менш ватяне, ніж українське.

П.С. Аспект зовнішньополітичний я навмисне виношу за дужки – він має відношення, в основному, до безпеки країни, але не до симпатій-антипатій громадян. До речі, це теж хороший урок для деяких людей в Україні, які намагаються диктувати керівництву політику, виходячи з емоцій і комплексів, а не раціо та інтересів.

Джерело: Карл Волох