Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер
Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Судячи з чергового опублікованого опитування КМІС, Юля – знову безумовний лідер президентських перегонів.

Знаєте, у мене немає достатніх підстав і рівня компетентності для того, щоби стверджувати, що ці опитування маніпулятивні або сфальсифіковані. А ось в тому, що вони дадуть лідеру «Батьківщини» позитивний результат, я сильно сумніваюся.

Коли цей прийом спрацьовує? Як правило тоді, коли мова йде про невелику партію або нового кандидата, і виборець боїться, що кандидат не подолає прохідний бар’єр і його (виборця) голос пропаде. Тоді опитування з високими цифрами показує людям, що їхний кандидат (партія) – прохідні і можна за це не переживати.

У випадку ж з кандидатом, який має величезний реальний антирейтинг, такі переможні реляції призводять лише до мобілізації протестного електорату. Найяскравіший приклад – історія з нещодавніми місцевими виборами у Франції, де Марін Ле Пен пролетіла в кінцевому підсумку з тріском після очевидного тріумфу в першому турі.

Це речі елементарні, і будь-який пристойний політолог їх може своєму роботодавцю роз’яснити. Але Тимошенко, мабуть, знову вважає себе найрозумнішою і нікого не слухає. Що не може не радувати, бо в нинішніх кризових умовах посилення популістів – біда майже рівна зовнішньої агресії.

Джерело: Карл Волох

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ