Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

У Мережі вражені: як же так – Путін спочатку погрозив всьому світу суперзброєю, а тепер і зовсім міркує (всерйоз), як знищить все життя на Землі.

Народ, не потрібно паніки. Маємо справу з елементарними передвиборними трюками. Слід просто розуміти, що образ всесильного мачо, «сколєнподніматєля» Росії, який приносив ВВХ таку неймовірну популярність і всенародну підтримку весь період, останніми роками сильно збляк – в зв’язку з незліченною кількістю клацань по носу та ляпасів, що їх лисий отримав в міжнародних справах. І нинішня риторика – відчайдушна спроба відновити перед днем ​​голосування колишній переможний образ. Ніякої реальної небезпеки, пов’язаної зі зміною російській стратегії, за цим, на мою думку, немає.

Родзинка тут зовсім в іншій площині. При всій цинічності політики як такої, в світі вкрай мало керівників держав, здатних в принципі на подібного роду риторики, і сама вона каже про відсутність в індивіда, який холоднокровно міркує про знищення світу у відповідь на, нібито, загрозу його країні, навіть зачатків моралі.

Але головне навіть не це. Соціологи, соціальні психологи і політологи, які працювали над цією передвиборчою програмою, не могли не вивчити спочатку «глибинні сподівання» того самого електорату, на який ці меседжі розраховані. І ось усвідомлення ступеня аморальності гігантської маси «народонаселення» величезної країни з потужною армією і найбільшим арсеналом ядерної зброї не може не жахати. Зачароване коло, коли плешфюрер своєю пропагандою ворожнечі, ненависті і національної винятковості розбещує населення країни, тим самим формуючи у нього (населення) попит на ще більшу аморальність, не залишає Росії в перспективі жодного історичного шансу.

Єдине завдання цивілізованого світу – забезпечити умови, щоби цей іржавий і дірявий «Титанік», йдучи на дно, не затягнув у воронку інші країни.

Джерело: Карл Волох