Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

«Президенти Зеленський і Путін розмовляють на рівних», – стверджують в ОПі. Не сумніваюся. Індіанці, які продали Мангеттен за жменю біжутерії вартістю в 24 долари, певен, теж вважали, що домовлялися з голландцем Пітером Мінуїтом на рівних.

Насправді, на цих переговорах Україна мала надзвичайно вигідну і сильну позицію. У Путіна от-от мав початися зворотній відлік по нових санкціях за невиконання рішення Морського трибуналу ООН. І ці санкції могли стати дуже болючими. Тому включення наших моряків до обмінного списку замість безумовного звільнення та ще й з особистими гарантіями Денисової (що фактично означає визнання юрисдикції Росії над нашими військовими, а це повністю суперечить позиції суду) – це була така поступка Путіну, за яку вміла і досвідчена людина могла отримати від того що завгодно. Замість цього, ми віддали йому двох безцінних для майбутнього трибуналу з «Боїнґа «свідків, поставивши під знак питання як стосунки з Нідерландами, так і підтримку України антипутінськими санкціями взагалі.

Що є причиною такого провалу, недосвідченість, глупство чи догідливість (до Путіна) Зеленського та його команди, я не знаю.

Але на «рівних» ці індіанці точно не тягнуть.

Джерело: Карл Волох