Громадяни України зможуть перебувати у країні без віз упродовж 30 днів

Катар спростив візовий режим з 80 країнами, зокрема Україною. Відтак іноземцям буде достатньо пред’явити дійсний паспорт, щоб отримати дозвіл на в’їзд до країни. При цьому громадяни 33 держав матимуть право перебувати на території Катару без візи терміном у 90 днів упродовж 180 днів, громадяни ще 47 країн – упродовж 30 днів, повідомляє AFP.

90-денне безвізове перебування стосується громадян Німеччини, Франції, Туреччини та більшості країн ЄС. Упродовж 30 днів перебувати у Катарі зможуть громадяни України, Росії, Молдови, Австралії, Японії та інших держав.

Очільник авіаперевізника Qatar Airways наголосив, що його компанія отримає вигоду від цих заходів, адже цього року планується відкрити 62 нових напрямки авіаліній.

Нагадаємо, низка держав, зокрема, Саудівська Аравія, Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати, Бахрейн, Лівія, Ємен тощо розірвали дипломатичні зв’язки з Катаром. Вони закрили морські, повітряні та сухопутні кордони з еміратом і висунули низку вимог.

Причиною цих заходів стало звинувачення влади Катару в спонсоруванні терористичної діяльності, в тому числі «Аль-Каїди» та «Ісламської держави». Видання The Financial Times повідомило, що Катар виплатив до 1 мільярда доларів викупу за викрадених в Іраку 26 членів королівської сім’ї та захоплених військових.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ