Катастрофа літака Boeing-777 рейсу MH17 забрала життя 283 пасажирів і 15 членів екіпажу, зокрема, 80 дітей

Єдиним «Буком», який перебував у радіусі враження малайзійського «Боїнґа» рейсу МН17 на Донбасі влітку 2014 року, був саме російський зенітно-ракетний комплекс. Про це свідчать результати розслідувань експертів організації Bellingcat, що тривали впродовж трьох років.

Фахівці проаналізували фотографії капелана ЗСУ Михайла Греділя, що їх  завантажили в Мережу 15 липня 2014 року – за два дні до того, як був збитий літак. На одній зі світлин зображений ракетоносій «Бук» другого батальйону 223-го зенітного полку, що базується в Стрию на заході України. До самої фотографії були прикріплені геотеґи, які вказували, що знімки робили начебто поблизу Донецька.

Проте, проаналізувавши самі фотографії, експерти вказують, що їх не знімали на сході України, а зробили на авіабазі в Миргороді на Полтавщині, в сотнях кілометрів від лінії фронту.

У Bellingcat вказують на той факт, що у 2014 році Греділь двічі їздив у військові табори – у травні і липні. Саме там він зробив знімки. Також у матеріалі наводиться відео з пересуванням «Буків», зроблене у 2014 році поблизу Миргорода.

Це, за словами експертів, ще раз підтверджує, що всі українські «Буки» були за сотні кілометрів від місця бойових дій і, відповідно, від місця, звідки збили малайзійський літак.

Як відомо, катастрофа літака Boeing-777 рейсу MH17 забрала життя 283 пасажирів і 15 членів екіпажу, зокрема, 80 дітей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ