Станіслава Клиха піддавали більш жорстоким тортурам

Звільнений з російського полону Микола Карпюк розповів, які тортури застосовували до нього та іншого бранця Кремля Станіслава Клиха в ізоляторі тимчасового тримання №1 у російському Владикавказі.

За його словами, Клиха піддавали більш жорстоким тортурам.

«Мені ще пощастило, до мене вони поставилися трошки по-іншому. А те, що відбувалося зі Станіславом Клихом, його потім привозили, саджали в клітку, заводили в камеру, прив’язували за спину браслетами до ліжка, ставили на коліна, і всю ніч не давали спати, кричали «На коліна!», «Не вставати!», «Не рухатись!», – розповів Карпюк в ефірі телеканалу ATR.

Також він розповів про те, як в російській в’язниці катували його самого.

«Шойно стемніє, виводять в коридор, наручники, руки за спину, одягають на голову целофановий пакет, скотчем перемотують, вата, щоб знизу нічого не бачив, і виводять. Хвилин 10-15 ми їдемо, заводять у якесь приміщення, піднімають на четвертий поверх, клема до пальця правої ноги, клема до пальця правої руки або до інших частин тіла, і починає йти струм крізь тіло. Різними періодами, ривками, впродовж певного часу. Неприємне відчуття. І це те, що зі мною робили. Потім привозять туди, в ІТТ, кімната для допитів – металева клітка метр на метр, там стілець. І вночі, протягом доби не дають спати. Тільки починаєш закривати очі, вони через кожні дві години змінюються ці ось менти, і відразу «Не спати! Не спати!» – не дають спати», – сказав Карпюк.

За його словами, окрім катування, тюремники застосовували психотропні засоби.

Як відомо, в травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха і до 22,5 і 22 років ув’язнення відповідно в колонії суворого режиму за нібито участь в бойових діях проти російських військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років.

Нагадаємо, 7 вересня, в рамках обміну полоненими з РФ в Україну повернулися 24 українських військовополонених моряка і 11 політв’язнів: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олексій Сізонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов.