Микола Мартиненко
Мартиненка вважають наближеним до Порошенка та Яценюка.

Солом’янський суд Києва дав дозвіл казахським силовикам провести обшуки в «Эксимбанк Казахстан» в Астані та вилучити докази щодо схем закупок уранового концентрату українським «СхідГЗК». Про це йдеться в ухвалі суду від 18 січня.

Мова йде про документи та речі, які начебто містять відомості про рахунки казахського «Степногорського гірничо-хімічного комбінату», які використовувалися у період з 25 липня 2014 року по 1 січня 2016 року. А також — рух коштів на цих рахунках із зазначенням платників та отримувачів коштів та осіб, які мають право розпоряджатися коштами на рахунках.

Дозвіл був виданий за зверненням детектива НАБУ, який проводить розслідування цієї справи.

Зокрема у агентстві зазначають, що посадові особи українського «Східного гірничо-збагачувального комбінату» свідомо уклали договір з австрійською Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH — знаючи, що ця компанія є лише посередником і не надає послуг.

За цією схемою «СхідГЗК» переплатив 20 мільйонів доларів, а урановий концентрат поставив казахстанський «Степногорський гірничо-хімічний комбінат».

Колишній партнер екс-депутата від «Народного фронту» Миколи Мартиненка Давид Жванія заявив, що компанія Steuermann належить Мартиненку.

Сам Мартиненко всі звинувачення відкидає. Наразі щодо екс-депутата проводяться розслідування в Швейцарії, Австрії, Чехії та Україні.

До слова, українського політика й олігарха Миколу Мартиненка  вважають наближеним до президента України Петра Порошенка і прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Читайте: Австрійські ЗМІ зацікавилися таємними оборудками екс-нардепа Мартиненка з імпортом урану та експортом титану

БЕЗ КОМЕНТАРІВ