Країна головуватиме в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй з 1 по 31 січня 2018 року

Вперше в історії Казахстан упродовж місяця головуватиме в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ республіки.

«З 1 січня по 31 січня 2018 року уперше в історії Казахстан головуватиме в Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй. Голова здійснює загальне керівництво діяльністю Ради Безпеки, забезпечує безперебійну щоденну роботу Радбезу за сприяння Секретаріату ООН», – йдеться в повідомленні.

2 січня очікується розгляд і ухвалення постійними представниками країн-членів СБ ООН програми головування на січень.

З ініціативи Казахстану вперше в Радбезі відбудеться офіційна церемонія встановлення прапорів Кот-д’Івуару, Кувейту, Нідерландів, Перу, Польщі та Екваторіальної Гвінеї в честь їхнього обрання в якості нових непостійних членів Ради на наступні два роки.

Казахстан окреслив сім основних пріоритетів, що їх має держава в якості члена Радбезу ООН: I) досягнення миру, вільного від ядерної зброї; II) усунення загрози глобальної війни і врегулювання локальних конфліктів; III) просування інтересів Центральної Азії при зміцненні регіональної безпеки і співпраці; IV) протидія тероризму; V) питання миру і безпеки в Африці; VI) забезпечення нерозривного зв’язку між безпекою і стійким розвитком; VII) адаптація Радбезу і усієї системи ООН до загроз і викликів XXI століття.