Кирилу Вишинському обиратимуть запобіжний захід

Керівника порталу «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського 16 травня етапують з Києва до Херсона для обрання запобіжного заходу. Про це його адвокат повідомив телефоном виданню РИА Новости.

У Херсоні розташований офіс української прокуратури Автономної республіки Крим, яка веде справу Вишинського.

Спецслужби підозрюють Вишинського, у якого є громадянство Росії та України, в державній зраді. Керівника української версії російського агентства звинувачують в підтримці самопроголошених Донецької та Луганської народних республік.

За словами заступника голови СБУ Віктора Кононенка, для проведення підривної діяльності Вишинський щомісяця отримував із Росії стабільне фінансування на суму в 53 тисячі євро. Також він нагороджений закритим указом президента Росії медаллю «За повернення Криму

15 травня Служба безпеки України провела обшуки в офісі «РИА Новости Украина», в квартирі кореспондента «РИА Новости Україна» Людмили Лисенко і в квартирі глави представництва «РИА Новости Україна» Андрія Бородіна. Їх викликали на допит в СБУ.

Самого Вишинського 15 травня затримали та оголосили про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.