Джон Керрі поставив на місце російського міністра
Керрі поставив на місце російського візаві Лаврова

Відомий російський публіцист, політолог, учений Андрєй Піонтковскій у статті для Inforesist прокоментував зустріч Держсекретаря США Джона Керрі і міністра закордонних справ РФ Сєрґєя Лаврова.

Піонтковскій нагадав, що розмова Керрі і Лаврова відбулася під час спеціального засідання Ради безпеки ООН щодо сирійського питання. За його словами, ця ситуація нагадала йому історичну класичну сцену часів Карибської кризи, коли представник США в ООН Стівенсон показав фотографії радянських ракет на Кубі, а радянський представник Зорін усе це спростовував.

«Уперше Керрі піднявся з колін і розмазував Лаврова по стінці протягом півгодини. Наприклад, що Кремль в Сирії займається військовими злочинами, бомбардує мирне населення, а тепер і гуманітарні конвої», – зауважив історик.

На його думку, росіяни могли навмисно здійснити авіаудар по гумконвоях.

«За два дні до цього американці помилково бомбили сирійських військовослужбовців, і кілька людей були вбиті. Це була помилка з боку американців, як це трапляється на війні. Але люди, які виросли в пітерському підворітті, були абсолютно переконані, що американці зробили це навмисне і потрібна «отвєтка», – наголосив публіцист.

За його словами, саме цей факт змусив Керрі бути значно жорсткішим. Це особливо помітно, якщо порівняти з попередніми зустрічами Держсекретаря США з російськими високопосадовцями.

Читаємо: Керрі налітав рекордних 1,7 млн. кілометрів на посаді Держсекретаря США