Екс-держсекретар США прокоментував слова Петра Порошенка щодо антикорупційних судів на форумі YES

Колишній держсекретар США Джон Керрі розкритикував українського президента Петра Порошенка щодо його позиції відносно антикорупційного суду, повідомляє Європейська правда.

На відкритті міжнародного форуму Yalta European Strategy у Києві Петро Порошенко висловив сподівання, що вже у жовтні в Україні з’явиться антикорупційна палата у Верховному суді, а створення відповідного суду ще може зачекати.

«Я сподіваюся, що ми створимо антикорупційну палату (в існуючий судовій системі, – ред.) наступного місяця, а вже після цього, якщо антикорупційний суд з’явиться у 2019 чи 2020 році, то будемо тільки раді», – заявив глава держави.

Він зауважив, що головне полягає не в назві органу, а в його функціях. Також Порошенко закликав присутніх представників іноземних держав підняти руки, у кого в країні є антикорупційні суди.

«Немає рук у нас піднятих», – повідомив він результат «опитування».

Після цього президент нагадав, що антикорупційні суди існують у країнах, що розвиваються – зокрема у Кенії, Уґанді, Малайзії, Хорватії. Також Порошенко натякнув, що там ці органи не дають бажаних результатів.

Водночас екс-держсекретар США Джон Керрі не погодився з главою Української держави: «Я хочу відповісти тим, що у нас кожен суд – антикорупційний. І спецпрокурор зараз розслідує справу щодо президента».

Конференційна зала YES зустріла ці слова оплесками.

Керрі також підкреслив, що для України питання протидії корупції лишається ключовим для подальшого розвитку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ