У всіх хворих підозрюють сальмонельоз

У Нетішині Хмельницької області зростає кількість постраждалих внаслідок спалаху гострої кишкової інфекції в дитсадку № 6 «Райдуга». Станом на 10 жовтня занедужали вже 56 осіб, 44 з них – діти. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на інформацію завідувачки відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяну Федак.

«Переважна кількість хворих (45 осіб, із них 38 – діти) має середню тяжкість перебігу інфекційного захворювання. У всіх хворих підозрюють сальмонельоз. У 31 хворого цей діагноз вже лабораторно підтверджено. Дослідження триває. Інфекційний спалах ще не закрито», – повідомила вона.

Також в осередку харчових продуктів виділено сальмонелу ентерітідіс у їдальні дитсадка – на овочах (капусті, моркві, овочевому рагу, яблуках), на столах, дошках для нарізання м’яса, а також на окремих предметах у дитячих кімнатах.

У місті Нетішин на Хмельниччині діти віком від трьох до шести років із симптомами отруєння почали поступати до лікарень міста ще з вечора 3 жовтня.

Станом на ранок 7 жовтня в медичних закладах Нетішина з попереднім діагнозом «гастроентероколіт середньої важкості» перебували 36 пацієнтів (29 дітей та 7 дорослих).

Слідчі порушили кримінальне провадження за фактом масового отруєння дітей і дорослих, кваліфікація – порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням і масовим отруєнням. Винним загрожує штраф до ста неоподатковуваних мінімумів або до трьох років в’язниці.