Люди переконані, що досі відчувають наслідки серпневого викиду на заводі «Титан»

На Херсонщині жителі сіл, що межують із окупованим Кримом, скаржаться на печію в горлі та висипи на шкірі. Про це повідомляє ТСН.

Медики приїздять до людей у села, а тих, хто має скарги і хоче обстежитися, автобусами привозять до Херсонської обласної лікарні.

Селян оглядають отоларингологи, дерматологи та пульмонологи.

Люди переконані, що досі відчувають наслідки серпневого викиду на заводі «Титан», коли вони надихались шкідливих випарів. Проте пересувні лабораторії, які беруть проби повітря, перевищення шкідливих речовин останні два тижні не фіксували.

Нагадаємо, раніше екологи виявили у Херсонській області високий вміст сульфатів у ґрунті. Причина – хімічні викиди заводу «Кримський титан», який розташований на території окупованого півострова.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, в районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі «Кримський титан».

На початку вересня прикордонники Херсонського загону на адмінмежі з анексованим Кримом продовжували фіксувати випадки отруйних хімічних викидів із заводу. Зокрема, неподалік від КПВВ «Чаплинка» військовослужбовці зафіксували наявність токсичних речовин в повітрі.

Так званий глава республіки Сєрґєй Аксьонов повідомив, що 4 вересня вперше гранично допустима концентрація сірчистого ангідриду перевищила норму. Робота заводу «Титан» була зупинена на два тижні, а у школах регіону оголосили позапланові канікули. З Армянська евакуюють дітей. Водночас, за словами Аксьонова, підстав для запровадження режиму надзвичайної ситуації в Армянську немає.

5 вересня стало відомо, що українські прикордонники скаржаться на нудоту та головний біль через випари невідомої речовини на заводі «Кримський титан». Було зафіксовано 37 випадків отруєння прикордонників через шкідливі викиди на заводі. П’ятеро – потрапили на лікарняні ліжка

Україна передала інформацію про викиди шкідливих речовин в районі Армянська на півночі окупованого Росією Криму в ООН, ОБСЄ, ВООЗ і Міжнародний комітет Червоного Хреста.