У редакції телеканалу вибачилися за некоректну мапу України

У Хорватії спалахнув скандал у зв’язку з демонстрацією в ефірі телеканалу HRT мапи України без тимчасово окупованого Росією Криму – передає Українська правда.

Інцидент стався під час трансляції передачі Dnevnik, участь у якій брала міністр закордонних справ Хорватії Марія Пейчінович-Буріч.

Посольство України в Хорватії звернулося до каналу HRT з вимогою виправити мапу відповідно до міждержавних кордонів і вжити заходів для недопущення таких випадків надалі.

«Ми переконані, що провідний хорватський телеканал не може діяти всупереч офіційній позиції хорватського уряду, який, безумовно, підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, та консолідованій позиції ЄС, ООН та інших міжнародних організацій щодо невизнання насильницького приєднання Криму до Російської Федерації», – наголосили українські дипломати.

Представники телеканалу у коментарі журналістам запевнили, що у редакції не було наміру демонструвати некоректну карту. Помилка сталася, оскільки телеканал не мав офіційної карти для створення графіки, а тому використав зображення з Вікіпедії.

В українському посольстві прийняли вибачення журналістів HRT.

Читайте: СТБ звільнив режисера монтажу за мапу України без Криму