Володимир Зеленський поки не може нікого призначити на посаду прем’єр-міністра / На фото – Володимир Гройсман

Політолог Кость Бондаренко вважає, що Верховна Рада не має підстав не приймати відставку голови Кабміну володимира Гройсмана. Про це він сказав в інтерв’ю виданню Главред.

«Гройсман – це людина, яка призначена на цю посаду коаліцією. Вона розпалася, і за законом уряд має піти у відставку, а парламент – зайнятися формуванням нових коаліцій і Кабінету Міністрів. І в цей період Володимир Борисович може бути виконуючим обов’язки прем’єра. Але якщо він подав заяву, і Рада її ухвалить, то автоматично виконуючим обов’язки прем’єра стане Степан Кубів, який зараз обіймає посаду віце-прем’єра», – розповів Бондаренко.

Також політолог наголосив, що поки Володимир Зеленський не може нікого призначити на цю посаду.

«За нашим законодавством, президент формує уряд, а вносить на розгляд Ради кандидатуру, яку визначає парламентська більшість. Оскільки у президента поки немає своєї більшості, говорити про те, що він може внести когось у парламент – буде нонсенсом. І тут є два варіанти, це – постійна конфронтація «я хотів, але мені не дали». І другий – іти та домовлятися з урядом», – пояснив Бондаренко.

30 травня Верховна Рада під час засідання вирішить питання щодо посади Прем’єр-міністра України. Як відомо, Володимир Гройсман написав заяву про відставку.