6 березня глава Білого дому призупинив на 120 днів прийом біженців до країни

П’ять американських штатів оскаржуватимуть у суді конституційність нового указу Президента США Дональда  Трампа, яким призупиняється в’їзд до США громадян декількох країн, де більшість населення складають мусульмани, пише Радіо Свобода.

Як повідомив генеральний прокурор штату Вашинґтон, він просить федеральний суд в Сіетлі поширити заборону на дію першого указу Президента на нову директиву, бо обидва документи, на його думку, протизаконно дискримінують мігрантів за ознакою віросповідання. За його словами, внаслідок виконання нового указу його штату буде завдано економічну та іншу шкоду, яку можна порівняти з тією, що спричинив  перший указ.

До позову штату Вашинґтон приєдналися Міннесота, Ореґон, Нью-Йорк і Массачусетс.

Як відомо, попередній варіант директиви наказував тимчасово припинити допуск в США іммігрантів та біженців із семи країн з переважно мусульманським населенням – Сирії, Лівії, Іраку, Ємену, Ірану, Судану і Сомалі. Його дія була заблокована рішенням судді, який виявив в ньому ознаки порушення конституції країни. У переглянутій версії, що її підписав Трамп 6 березня, зі списку видалена одна країна – Ірак. Заборону на в’їзд зняли також з усіх громадян шести інших країн, що мають посвідку на проживання в США або чинну візу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ