Очільник КНДР Кім Чен Ин наказав привести війська Північної Кореї в повну бойову готовність для вогневого тактичного наступу до 17:00 п’ятниці, 21 серпня, передає китайське агентство Xinhua. AFP уточнює, що лідер КНДР наказав військам бути готовими до «раптових дій», передає NEWSru.com.

«Кім Чен Ин видав наказ верховного головнокомандувача Корейської народної армії з 17 години 21 серпня привести об’єднані бойові з’єднання в стан повної бойової готовності для вогневого тактичного наступу», – йдеться у повідомленні.

Наказ видано після засідання Центрального військового комітету ЦК Трудової партії Кореї, що відбулося в Пхеньяні в четвер, 20 серпня у зв’язку з обміном артилерійським вогнем між КНДР і Південною Кореєю.

Пхеньян повідомив південнокорейських військових телефонограмою, що почне бойові дії, якщо до п’ятниці Південна Корея не припинить мовлення в північнокорейський бік за допомогою потужних гучномовців, встановлених на кордоні і якщо не будуть прибрані ці гучномовці, через які й ведеться «психологічна війна». Уряд Південної Кореї заявив про готовність вжити «превентивних заходів» для стабілізації фінансових ринків, якщо це знадобиться у зв’язку із зростанням напруженості на кордоні.

Крім того, влада КНДР офіційно звернулася до Ради Безпеки ООН з проханням провести термінову зустріч для обговорення проведених США і Південною Кореєю спільних маневрів Ulchi Freedom Guardia. У листі підкреслюється, що навчання, в яких беруть участь близько 80 тисяч військовослужбовців, створюють загрозу міжнародному миру й безпеці. Також у листі зазначається, що раніше Рада Безпеки ООН вже «необґрунтовано проігнорувала» кілька аналогічних запитів з боку КНДР.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Сеул відкрив вогонь по позиціях північнокорейських військових уздовж демаркаційної лінії. Влада Південної Кореї дала розпорядження евакуювати низку населених пунктів в районі, який зазнав обстрілу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ