Кім Чен Ин
Північна Корея заявила, що випробувала водневу бомбу

Північна Корея заявила про успішне проведення випробування водневої бомби. Уряди сусідніх країн почали скликати екстрені засідання. Про це 6 січня повідомив американський телеканал CNN.

«Телебачення Північної Кореї оприлюднило заяву, в якій підтвердило, що це було випробування водневої бомби», – зазначає телеканал.

«Ядерне випробування в Північній Кореї викликало сейсмічні коливання в регіоні на північному сході відокремленої країни. Три попередні ядерні випробування 2006-го, 2009-го і 2013-го років також були проведені в цьому регіоні», – наголошується у повідомленні.

Південна Корея також зафіксувала землетрус у районі північнокорейського ядерного полігону. На переконання науковців, поштовхи могли бути викликані підземним випробуванням ядерної зброї. Геологічна служба США визначила силу сейсмічних коливань магнітудою 5,1.

Наразі Міністерство закордонних страв Південної Кореї скликало екстрену нараду з приводу інциденту. Повідомляється також, що влада в Японії також почала обговорювати вчинок Північної Кореї.

Це випробовування ускладнить і так дуже непрості перемовини, метою яких є приборкання спроб Пхеньяна набути повноцінного ядерного арсеналу.

Тим часом стало відомо, що Рада Безпеки ООН 6 січня проведе позапланову зустріч після заяви КНДР про випробування водневої бомби. З ініціативою проведення зустрічі нібито виступили США і Японія.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в грудні 2015 року лідер КНДР Кім Чен Ин заявив про наявність у країни водневої бомби, яку вона готова привести в дію «для захисту суверенітету».