У найближчій перспективі скепсис більшості країн-членів ЄС до розширення блоку навряд чи зміниться на краще, вважає Павло Клімкін

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна зможе вступити у Євросоюз не раніше 2035 року. Про це він написав на сторінці у Facebook.

Клімкін зазначив, що через його слова про те, що через 5-10 років Україна в ЄС не буде, «хтось засмутився, хтось протверезів».

За його словами, в найближчій перспективі скепсис більшості країн-членів ЄС до розширення блоку навряд зміниться на краще, але за вдалого перебігу процесів після 2025-го в України «з’явиться реальний шанс отримати європерспективу».

«Амбітно, але можливо. Нагадаю, що для цього потрібна згода всіх країн-членів ЄС. Тому доти ми повинні реально стрибнути вище голови, щоби змінити Україну й українців», – зазначив він.

Як пояснює глава МЗС, після цього почнуться так звані передвступні переговори, які через євробюрократію можуть розтягнутися надовго.

За його словами, з моменту подачі країною заявки на членство до його отримання (за відсутності проблем) останнім часом проходило в середньому 10-12 років.

«Тому вважаємо, тут нічого надскладного, шкільна арифметика: +/- 2035. Амбітно, але реально», – резюмував він.

Бачу, моя історія про ранкову каву з ЄСівським присмаком зайшла. Хтось засмутився, хтось протверезів. Дехто тепер…

Gepostet von Pavlo Klimkin am Donnerstag, 13. Juni 2019