Міністр МЗС назвав існуючі дипвідносини з РФ «формальністю»

Офіційний Київ не розриває дипломатичні відносини з країною-агресором, бо фактично їх немає. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, назвавши існуючі дипвідносини з РФ «формальністю». Про це пише  Європейська правда.

«Ми по факту не маємо дипломатичних відносин. Це формальність, оскільки наші дипломати в Росії за визначенням не можуть здійснювати жодної дипломатичної діяльності у країні-агресорі. Вони виключно зосереджені на тому, щоби допомагати (українцям, – ред.), у тому числі політичним в’язням. Ми завжди виходили з цієї позиції», – заявив міністр.

Він підкреслив, що у сьогоднішніх умовах перебування на території країни-агресора для українських громадян є небезпечним.

Разом з тим Клімкін визнав, що російські дипломати, які працюють на території України, співпрацюють з російськими спецслужбами.

«Що стосується російських дипломатів тут, то звичайно вони працюють на спецслужби. Ніяких інших функцій у них тут в Україні бути не може», – додав міністр.

Водночас Клімкін анонсував у зв’язку з цим «низку заходів», але не став розкривати деталі.

«Ми знаходимось у тісному контакті з нашими друзями і партнерами і подальші кроки безумовно будуть. Очікуйте», – сказав він.