Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що наша країна буде доводити, що «борг Януковича» був хабаром за формою і за змістом, пише Укрінформ.

Він наголосив, що справу буде розглядати Лондонський суд, а це дає Україні додаткові можливості. Найближчим часом буде зроблено всі відповідні «меседжі».

Нагадаємо, напередодні Мінфін Росії подав судовий позов проти України до Високого суду Лондона з метою стягнення заборгованості за облігаціями України номінальною вартістю 3 млрд. і відшкодування судових витрат Російської Федерації.

Зазначимо, РФ придбала урядові облігації України на цю суму наприкінці 2013 року. Такий крок аналітики вважають винагородою Москви за рішення тодішнього президента Віктора Януковича відмовитися від планів укладення Договору про асоціацію з Євросоюзом.

Наприкінці серпня минулого року найбільші держателі українських євробондів погодилися списати 20% номінальної вартості зобов’язань, що становить 18 млрд дол. Росія на списання не погодилася. Уряд України 18 грудня ввів мораторій на виплату цього боргу.

Читайте: Кабмін наклав мораторій на «борг Януковича»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ